sliderslider

Neden İngiltere'de Dil Eğitimi!

Neden İngiltere'de Dil Eğitimi! | Adviceyed

İngiltere Hakkında Bilgi

İngiltere, Kuzey Avrupa'da bulunmaktadır. İngiltere'nin başkenti Londra, para birimi Sterlin'dir. Kuzeyinde İskoçya, batısında İrlanda bulunan İngiltere'nin nüfusu yaklaşık 58 milyondur. Her yıl binlerce kişiye İngilizce dil eğitimi almak üzere ev sahipliği yapan İngiltere kapalı ve yağışlı bir havaya sahiptir.

Neden İngiltere'de Dil Eğitimi Almalıyım?

Dünyada yaklaşık 510 milyon kişinin konuştuğu İngilizceyi anavatanı İngiltere'de pratik yaparak öğrenme fırsatı. İngiltere'nin hemen her yerinde dil okulu bulunur. İster Londra, Oxford, Cambridge gibi yerlerde isterse de Liverpool, Bournemouth ve York gibi daha sakin bölgelerde de eğitim alınabilir.

İngiltere'de dil eğitimi almanın en büyük avantajı; kurs dışında da sadece İngilizce duymak ve konuşmaktır. Böylelikle akıcı bir dile sahip olma fırsatı yakalarsınız. İngiltere dünyanın çeşitli ülkelerinden insanlara ev sahipliği yapmaktadır bu da farklı kültürlerle beraber birçok ülkenin geleneklerini görme ve tanıma imkanı sağlar.

Tarihi ve turistik açıdan zengin bir ülke olan İngiltere'de sık sık festivaller ve organizasyonlar yapılır.

Üzerinde güneş batmayan ülke İngiltere'de herhangi bir ulaşım sorunu yoktur hatta birden fazla ulaşım aracı seçeneğiyle Avrupa ülkelerine de çok rahat bir şekilde ulaşılabilir ve yeni yerler görme fırsatı elde edilir.

Türkiye ile İngiltere arasındaki yolculuk süresi 4 saattir ve iki ülke arasında 3 saatlik bir fark vardır. Bu nedenle Türkiye'deki sevdiklerinizle görüşmek istediğinizde saat farkı gibi bir sorunla karşılaşılmaz.

İngiltere'de dil eğitimi alınan dönemde aile yanında konaklanabilir, öğrenci evinde veya yurtta kalınabilir. Böylece farklı ülkelerden kalıcı arkadaşlar edinme şansı elde edilir.

İngiltere'de Konaklama

İngiltere'de dil eğitimi almak isteyenlere genellikle aile yanında konaklama tavsiye edilir. Aile yanında konaklama ile öğrenci İngilizce pratik yapma fırsatı ve İngiliz aile yapısını daha iyi öğrenme olanağı yakalar.

Bir diğer seçenek ise yurtta kalmak. İster tek kişilik ister çift kişilik odalarda kalınır. Bu tür konaklama yerlerinde banyo ve mutfak genellikle ortak kullanımlı oluyor ancak bütçenize göre mutfak ve banyo odanın içinde de olabilir.

Vize Hakkında
İngiltere'ye dil eğitimi için gidecek öğrencilerin karşısına Öğrenci Ziyaretçi Vizesi, Uzatılmış Öğrenci Ziyaretçi Vizesi ve TIER 4 Uzun Dönem Öğrenci Vizesi şeklinde 3 öğrenci vizesi türü çıkmaktadır.

Öğrenci Ziyaretçi Vizesi: 6 ay ve daha kısa süre için İngiltere'ye dil kursuna gidecek öğrencilerin başvuracağı vize türüdür. Bu vize türü öğrencilere çalışma izni tanımaz ve vize süresi İngiltere'den uzatılamamaktadır.

Uzatılmış Öğrenci Ziyaretçi Vizesi: Bu vize türü 11 aya kadar İngiltere'de dil eğitimi almak isteyen öğrencilerin başvurması gerektiği vize türüdür. Bu vize ile öğrencilere çalışma izni verilmemekte ve vize süresi İngiltere'den uzatılamamaktadır.

TIER 4 Uzun Dönem Öğrenci Vizesi: 6 aydan daha fazla dil eğitimi alacakların başvurabileceği bir vize türüdür. Bu vize türü size haftada 10 saat çalışma hakkı verir ve vize sürenizi İngiltere'den uzatabilme imkanı sağlar.

Advice Yurtdışı Eğitim'den ücretsiz vize danışmanlığı ve ekonomik uçak bileti temini konusunda yardım alabilirsiniz.Blog Yazılarımız

 Whatsapp 
 Sizi Arayalım! 
 WHATSAPP
 İLETİŞİM FORMU