sliderslider

Yurtdışı Eğitimde Erken Kaydın Önemi

Yurtdışı Eğitimde Erken Kaydın Önemi | Adviceyed

Günümüzde yurtdışı eğitim gerek ülkemizde gerekse dünya genelinde oldukça yaygınlaşmış olup birçok öğrenci eğitim görmek için yurtdışındaki okulları tercih etmektedir. Ancak bu konuda merak edilen pek çok şey olmaktadır. Bunlardan biri de erken kayıt konusudur. Bu yazımızda yurtdışı eğitimde erken kaydın neden önemli olduğu sorusunun yanıtlarını bulabilirsiniz.

İndirimlerden Yararlanmak
Yurtdışından eğitim hizmeti veren birçok okul erken kayıt döneminde fiyatlarında indirim uygulamaktadır. Bu indirimlerden yararlanan öğrenciler eğitim ücretlerini daha uygun fiyatlara 
getirebilirler.

Talep Yoğunluğu
Yurtdışındaki bazı okullara ve ülkelere çok fazla talep olmaktadır. Bu okullara erken başvuru yapmak öğrenciler için avantaj sağlayacaktır. Aksi durumda kontenjanların dolması sonucu öğrenciler istedikleri programlara kayıtlarını yaptıramayabilirler.

Vize Hazırlığına Kolaylık
Yurtdışı okullarına kayıt işlemleri için erken başvuru yapmak vize görüşmelerini de erken yapma imkanı verecektir. Erken dönemlerde vize başvurularını yapanlar, yoğun dönemlere kalmadan işlemlerini hızlıca yaptırabilirler. Pek çok öğrenci yoğun dönemlerde kayıt işlemleri ile uğraşırken kayıtlarını erken tamamlayanlar dersleri ile ve diğer etkinliklerle uğraşmaya başlayabilirler. Ayrıca, her sene Ocak ayında pasaport defter bedeli ve pasaport harç ücretleri zamlandığı pasaport başvurularını erkenden yaparak zamlar gelmeden pasaport çıkartılabilir. 

Vize Başvurunda Yaşanabilecek Sorunlara Karşı Hazırlıklı Olmak
Erken kayıt yaptırıp, vize başvurusunu erken yapmak, başvuru sırasında yaşanabilecek sorunlardan kaynaklanan zaman kaybının önüne geçmek açısından önemlidir. Bazen vize başvuruları çeşitli sorunlardan dolayı uzayabilmektedir. Örneğin İsminiz ne olursa olsun ABD konsolosluğunda/büyükelçiliğinde isim kontrolüne takılabileceğinizi unutmayın. Çok rastlanan bir isme sahipseniz (ör: Ahmet Aydın, Fatih Akın) bu ihtimal istatistiksel olarak çok daha yüksek olacaktır. Vize görüşmesine erken gitmeniz muhtemel bir isim soruşturmasının zamanında açıklanması ihtimalini artırır.

Uçak Biletini Uygun Fiyata Almak
Vize işlemlerini erken yaptırıp vizeyi almanın bir avantajı da uçak biletini erkenden alabilmektir. Uçak biletlerinin fiyatları uçuş tarihi yaklaştıkça artmakta, yoğun dönemlerde ise çok yükseklere çıkmaktadır. Uçak biletlerini erkenden alarak daha uygun fiyatlara alabilir, böylelikle bütçenizden tasarruf edebilirsiniz. 


Blog Yazılarımız

 Whatsapp 
 Sizi Arayalım! 
 WHATSAPP
 İLETİŞİM FORMU