Yurtdışında Dil Eğitimi İspanya Dil Okulu
İSPANYA HAKKINDA
İspanya, İber yarımadasının yarısını kaplayan, Avrupa kıtasının güney batısında bulunan, sıcakkanlı insanları ile ünlü, dünyanın en çok ziyaretçi alan ülkelerinden biridir. İspanya’nın iklimi Akdeniz iklimidir. Kışları yumuşak yazları ise sıcak geçmektedir. İspanya’nın başkenti Madrid şehridir. İkinci en büyük şehri ise Barselona’dır.
İspanya, yıllarca Arap yönetiminin altında kalmasından dolayı ziyaretçilerine Batı ve Doğu kültürü sentezini sunmaktadır. İspanya aynı zamanda İspanyolca dilinin doğdu ülke konumundadır ve dünyada 21 ülke İspanyolcayı resmi dil olarak kabul etmiştir. İspanyolca yaklaşık 400 milyon civarında insan tarafından konuşulmaktadır. Bu nedenle İspanyolca dünyanın en çok konuşulan dillerindendir.

İSPANYA DİL OKULLARI HAKKINDA GENEL BİLGİLER
İspanya dil okulları, İspanyolca dil eğitimi almak isteyenler için kurulmuştur. İspanyol dil okullarının en büyük avantajı dilin doğmuş olduğu ülkede bulunmasından dolayı yalın ve temiz bir aksan ile İspanyolca eğitim vermesidir. İspanya, dil eğitimi almak isteyen öğrencilere kaliteli eğitimin yanında, sosyal ve kültürel anlamda birçok seçenek sunmaktadır. İspanyol kültürünü tam olarak yansıtan festivaller, gece hayatı ve plajlar bu seçeneklere örnek olarak verilebilir.

İspanya dil okulları genel itibari ile Madrid, Barcelona, Valencia, Malaga ve Granada gibi şehirlere yayılmıştır.

KONAKLAMA
İspanya’daki dil okullarının öğrenciler için sunmuş olduğu konaklamaların yanı sıra öğrenciler kendi konaklamalarını kendileri de bulabilir ya da bir tanıdıklarının yanında kalabilirler. İspanya’daki dil okullarının öğrencileri için sunmuş olduğu konaklama seçenekleri aile yanı konaklama ve öğrenci yurdu konaklamalardır.

PROGRAMLAR
İspanya dil okullarında İspanyolca dil eğitimi almak isteyen öğrenciler için Genel İspanyolca, Yoğun İspanyolca, Akademik İspanyolca ve DELE sınavı hazırlık gibi programlar sunmaktadır.
İspanya’da dil eğitimi almak isteyenler 2 haftadan 12 aya kadar dil eğitimi alabilirler. Buradaki süre tamamen öğrencinin ihtiyacına ve isteklerine göre ayarlanmaktadır. İspanya dil okullarına her pazartesi başlangıç yapabileceğiniz gibi bazı okullara her ayın belirli bir döneminde başlama imkanınız da bulunmaktadır.

VİZE
İspanya’da 3 aya kadar dil eğitimi almak isteyen öğrenciler turist vizesi ile İspanya’da dil eğitimi alabilirler. 3 aydan fazla dil eğitimi almak isteyenler ise öğrenci vizesi ile İspanya’da dil eğitimi alabilirler. Yeşil pasaporta sahip kişiler ise 3 aya kadar alacakları dil eğitimlerinde İspanya’ya vizesiz seyahat edebilirler.

Anlaşmalı olduğumuz başlıca dil okullarımız; Enforex, Eurocenters, Donquijote ve Inhispania okullarıdır.

Yurtdışında Dil Eğitimi İspanya dil okulları seçenekleri;

  İletişim Formu!