Uluslararası Sınavlar

SSAT Sınavı Nedir?

SSAT

SSAT ( Secondary School Admission TEST )

SSAT Sınavı dünyanın önde gelen liselerinde eğitim almak isteyen öğrencilerin girmesi gereken bir sınav olarak karşımıza çıkmaktadır. Bu liselerde eğitim almak için bu sınava girmek zorunluluktur. SSAT sınavı öğrencilerin bulunmuş oldukları sınavlara göre derecelendirilmiş bir sınavdır.

SSAT sınavı 5 bölümden oluşur. Bu bölümler; matematik1, matematik2, kompozisyon, okuma anlama ve kelimedir. Sınav sonuçları 15 gün içerisinde açıklanmak ile birlikte sınav başvuruları sadece online olarak kabul edilmektedir.

Uluslararası Sınavlar

Diğer Sınavlar

IELTS

Bu sınav 1989 yılından itibaren kullanılmaya başlanmış olup dünya üzerinde 10 binden fazla kurum ve kuruluş tarafından kabul edilmektedir.

TOEFL

1964 yılında ortaya çıkmış sınav önceleri Amerika Birleşik Devletlerin’ de üniversiteye giriş için kabul edilirken şimdilerde yaklaşık 9000 den fazla kurum TOEFL sınavını kabul etmektedir.

TESTDAF

TESTDAF sınavı yaklaşık olarak 80 ülkede 300 den fazla sınav merkezi ile operasyon edilmekte olup merkezi bir sınav sistemidir.

DELF

DELF ve DALF Fransa Milli Eğitim Bakanlığı tarafından verilen resmi Fransızca dil diplomasıdır.

DELE

DELE sınavı İspanya’nın Salamanca Üniversitesi tarafından sunulan bir İspanyolca dil yeterlilik sınavıdır.

CILS

CILS sınavı İtalya’daki Siena Üniversitesi’nin hazırlamış olduğu İtalyanca dil seviyesi yeterlilik sınavıdır.

SAT

Amerikan üniversitelerine giriş için bir sınav şartı aranmazken bu sınavdan alacağınız puan, Amerika’nın en prestijli üniversite ve eğitim kurumlarına yerleşmenizi sağlayacaktır.

GMAT

GMAT Sınavı bilgisayar tabanlı bir sınav olmak ile birlikte yurtdışında lisans ve yüksek lisans yapmak isteyenlerin okul kabul oranlarını artırmalarına yönelik bir sınav çeşididir.

SSAT

SSAT Sınavı dünyanın önde gelen liselerinde eğitim almak isteyen öğrencilerin girmesi gereken bir sınav olarak karşımıza çıkmaktadır.

advice study abroad whatsapp