Uluslararası Sınavlar

TESTDAF Sınavı Nedir?

TESTDAF

ALMANCA EĞİTİM İÇİN;

TESTDAF  ( Test Deutsch als Fremdsprache )

TESTDAF sınavı yaklaşık olarak 80 ülkede 300 den fazla sınav merkezi ile operasyon edilmekte olup merkezi bir sınav sistemidir. TESTDAF sınavının merkezi Hagen’deki TestDaF-Enstitüsü’dür. TESTDAF sınavı, dillere ilişkin Avrupa ortak referans çerçevesinin altı basamaklı derecelendirme sisteminde b2 den başlayıp c1 lik kısma olan kadar ki basamakları kapsamaktadır. Bunlar;  TestDaF Seviye 5 (TDN 5) TestDaF Seviye 4 (TDN 4) TestDaF Seviye 3 (TDN 3) dir.

TESTDAF sınavı 4 ayrı bölümden oluşmaktadır. Bu bölümler okuma anlama, dineleme anlama, yazılı anlatım ve sözlü anlatımdır.

Okuma anlama bölümünde 60 dakikalık bir sürede 30 soruyu cevaplamanız beklenmektedir. Dinleme Anlama bölümünde 40 dakikalık bir sürede 25 soruyu cevaplamanız beklenmektedir. Yazılı anlatım bölümünde 60 dakikada verilen bir konu hakkında kompozisyon yazmanız beklenmektedir ve  sözlü anlatım bölümü son bölüm olarak yaklaşık 35 dakikadır ve verilen konu hakkında sınav yetkilisi ile konuşmanız beklenmektedir.

TESTDAF sınavını ülkemizde Goethe İnstitut yapmaktadır.

TESTDAF sınavından yeterli skoru alamayacağınızı düşünüyorsanız web sitemizde Almanya dil okulları bölümlerini inceleyebilir ve Almanya’da dil eğitimi alarak sınava daha rahat hazırlanabilirsiniz.

Uluslararası Sınavlar

Diğer Sınavlar

IELTS

Bu sınav 1989 yılından itibaren kullanılmaya başlanmış olup dünya üzerinde 10 binden fazla kurum ve kuruluş tarafından kabul edilmektedir.

TOEFL

1964 yılında ortaya çıkmış sınav önceleri Amerika Birleşik Devletlerin’ de üniversiteye giriş için kabul edilirken şimdilerde yaklaşık 9000 den fazla kurum TOEFL sınavını kabul etmektedir.

TESTDAF

TESTDAF sınavı yaklaşık olarak 80 ülkede 300 den fazla sınav merkezi ile operasyon edilmekte olup merkezi bir sınav sistemidir.

DELF

DELF ve DALF Fransa Milli Eğitim Bakanlığı tarafından verilen resmi Fransızca dil diplomasıdır.

DELE

DELE sınavı İspanya’nın Salamanca Üniversitesi tarafından sunulan bir İspanyolca dil yeterlilik sınavıdır.

CILS

CILS sınavı İtalya’daki Siena Üniversitesi’nin hazırlamış olduğu İtalyanca dil seviyesi yeterlilik sınavıdır.

SAT

Amerikan üniversitelerine giriş için bir sınav şartı aranmazken bu sınavdan alacağınız puan, Amerika’nın en prestijli üniversite ve eğitim kurumlarına yerleşmenizi sağlayacaktır.

GMAT

GMAT Sınavı bilgisayar tabanlı bir sınav olmak ile birlikte yurtdışında lisans ve yüksek lisans yapmak isteyenlerin okul kabul oranlarını artırmalarına yönelik bir sınav çeşididir.

SSAT

SSAT Sınavı dünyanın önde gelen liselerinde eğitim almak isteyen öğrencilerin girmesi gereken bir sınav olarak karşımıza çıkmaktadır.

advice study abroad whatsapp