Yurtdışında Üniversite Okumak - Vincent Pol Universitesi

   Polonya Üniversite Eğitimi   Polonya - Üniversiteler

Vincent Pol Universitesi

Vincent Pol Üniversitesi (VPU) doğu Polonya'nın Lublin şehrinde bulunan özel bir üniversitedir. Avrupa Birliği genelinde ve uluslararası alanlarda tanınan lisans ve yüksek lisans derecelerinde eğitim vermek için Polonya Bilim ve Yüksek Eğitim Bakanlığı tarafından onaylanmıştır.

Üniversite 2000 yılında kurulmasına rağmen, sunmuş olduğu İngilizce ve Lehçe programları ile Polonya’nın ve Dünyanın sayılı eğitim kurumları arasına kısa sürede girmiştir. Üniversite bünyesinde 3000’e yakın öğrenciye her yıl eğitim vermektedir. Bu 3bin öğrencinin yaklaşık yarısı uluslararası öğrencilerden oluşmaktadır. Bunlar; Amerika, Afrika, Asya ve diğer Avrupa gibi bölgelerden toplam 32 farklı ülkeden gelen öğrencileri oluşturmaktadır. Uluslararası öğrenciler tarafından Vincent Pol Üniversitesi’nin bu kadar çok tercih edilmesinin bir nedeni de üniversitenin öğrencilere birçok konuda yardımcı olmak için kurmuş olduğu Uluslararası Öğrenci ofisidir.

Vincent Pol Üniversitesi, mesleki hedeflerine ulaşmak ve tutkularını geliştirmek isteyen insanlar için kurulmuş bir üniversitedir. Üniversite bünyesinde sunulan her şeyin temelinde, ilham veren değişikliklere ve gençlerin hayatlarını değiştirmeye olan bağlılık yatmaktadır. Üniversitede okurken edinilen bilgi, beceri ve deneyim, öğrencilerin yaşam becerilerini ve istihdam edilebilirliklerini geliştirmelerini sağlamaktadır.

Vincent Pol Üniversitesi aynı zamanda İngilizce bilmeyen uluslararası öğrencilerine İngilizce bilgi ve becerilerini geliştirmelerine yönelik İngilizce Hazırlık programı da sunmaktadır. Bu program kapsamında öğrenciler eğitim hayatlarına başlamadan önce bir akademik yıl boyunca İngilizcelerini geliştirebilir ve eğitim sonunda dilerlerse Vincent Pol Üniversitesi’nde ya da farklı bir üniversitede İngilizce bölüme başvuru gerçekleştirebilirler.


Vincent Pol Universitesi Bölümleri, Yurtdışında Eğitim Dili ve Yıllık Ücretler


Lisans Bölümleri

Eğitim Dili Bölümler Kaç Sömestir Yıllık Ücret
İngilizce Fizyoterapi     6 Sömestr 4800 Euro
İngilizce Güzellik Bilimi     6 Sömestr 3600 Euro
İngilizce International Business Management     6 Sömestr 4400 Euro
İngilizce Spor Bilimi     6 Sömestr 3600 Euro
İngilizce Halk Sağlığı     6 Sömestr
İngilizce Tourism and Hospitality Management     6 Sömestr 4400 Euro

Yüksek Lisans Bölümleri

Eğitim Dili Bölümler Kaç Sömestir Yıllık Ücret
İngilizce Fizyoterapi     4 Sömestr 5200 Euro
İngilizce Ulusararası Turizm     4 Sömestr 4800 Euro

Yurt Dışında Üniversite Okumak ile ilgili ayrıntılar için lütfen iletişim kurunuz!


  İletişim Formu!