Yurtdışında Dil Eğitimi Madrid - İspanya
Madrid, İspanya Krallığı'nın başkenti ve İspanya'nın en büyük şehridir. 3,2 milyon kişilik nüfusa sahip olan bu şehir, Londra ve Berlin'den sonra Avrupa Birliği'nin üçüncü büyük şehridir. Madrid, aynı zamanda ülkenin siyasi, ekonomik ve kültür merkezidir. İspanya Kraliyet Sarayı burada bulunmaktadır. Dünya’nın en önemli şehirlerinden biri olan Madrid, dil öğrenimi görmek isteyen birçok öğrencinin de tercih ettiği şehirlerin başında gelmektedir.

Madrid’e Ulaşım
Madrid’e Türkiye’de doğrudan günlük uçuş seferleri mevcuttur. Uçuş süresi İstanbul’dan yaklaşık olarak 4 saat 30 dakika sürmektedir. Ayrıca farklı ülkelerden ve şehirlerden geçiş için diğer aktarmalı uçuşlar da mevcuttur.

Madrid’de Ulaşım
Madrid’de ulaşım 3 çeşit toplu taşıma ve havaalanından oluşmaktadır. Büyükşehir bölgesinin diğer bölgeleriyle, İspanya'nın geri kalan kısmı ve Avrupa'nın diğer bölgeleriyle etkili bağlantılar sağlayan, birçok önemli karayolu, demiryolu ve hava yolu bağlantıları bu şehirde bir araya gelmektedir. Madrid, İspanya’daki en önemli yolların merkezi konumundadır.

Yaşam Masrafları
Madrid turistik bir şehir olduğundan dolayı birbirinden farklı birçok konaklama seçenekleri mevcuttur. Genel itibarı ile aylık 300-600 euro arasında öğrenciler için konaklama seçenekleri bulunabilmektedir. Öğrenciler için aylık yaşam masrafları 800-1000 euro arasındadır. Şehirde alışveriş için küçük ve büyük pek çok nokta bulunmaktadır. Calle de Preciados ve Calle del Carmen civarı alışveriş için uygun bölgeler olup Salamanca ise en lüks alışveriş bölgesidir.

İklim Şartları
Madrid’de karasal iklim görülmektedir. Bu nedenle kışlar soğuk ve yağışlı, yazları ise yüksek sıcaklarla geçer. İklimin ılık geçtiği aylar, Mart - Mayıs ile Eylül - Kasım aylarıdır.

Sosyal Yaşam
Madrid turistik bir şehir olmasının da etkisi ile gece hayatı çok zengin olan bir şehirdir. Ayrıca şehirde yılın hemen hemen her döneminde çeşitli festivaller düzenlenmektedir. Madrid Cool Festival bu festivallerin en meşhur olanıdır.

Gezilecek Yerler
Neredeyse tüm ünlü turistik bölgeler Puerta del Sol, Plaza Mayor, Palacio Real ve Plaza de Colón'un da bulunduğu şehrin merkezinde bulunmaktadır. Madrid’de gezilecek yerlerin başlıcaları; Plaza Mayor, Puerta del Sol, Kraliyet Sarayı, Catedral de la Armudena, Plaza de Cibeles, Plaza de Castilla, Prado Müzesi, Reina Sofia Müzesi, Depod Tapınağı, Madrid Río Parkı’dır.

Yurtdışında Dil Eğitimi Madrid şehrindeki dil okulları;

  İletişim Formu!