sliderslider
Dil Okulu | Hamburg Dil Okulları

Hamburg Dil Okulları

 DID

Hamburg’a Ulaşım | Hamburg’ta Ulaşım | Hamburg’ta Yaşam Masrafları | İklim Şartları | Sosyal Yaşam | Gezilecek Yerler |
Almanya‘nın ikinci en büyük şehri olan Hamburg, Avrupa’nın en gelişmiş 6. Şehri olarak bilinmektedir. Şehir doğal güzellikleri ve tarihi bakımdan yurt içi ve yurt dışından pek çok turisti çekmekte olup burada Alman kültürüne ait izleri gözlemlemek ve tarihe tanıklık etmek mümkündür. Tarihi ve kültürel bakımdan öneme sahip olan bu şehir eğitim almak isteyen pek çok öğrencinin de  ilk seçeneği olmaktadır.

Hamburg’a Ulaşım

Türkiye’den Hamburg’a en uygun ve hızlı ulaşım havayolu olup Türkiye’deki farklı noktalardan Hamburg’a direkt ve aktarmalı uçuşlar düzenlenmektedir. Uçuş süresi ortalama 3,5 saattir. Avrupa’nın herhangi bir şehrinden ise tren ve otobüsler ile şehre ulaşım mümkündür.

Hamburg’ta Ulaşım

Hamburg göller ve ırmakların çok olduğu bir bölgede kurulmuş olması nedeniyle bu şehirde kara ulaşımı köprüler üzerinden sağlanmaktadır. Şehir içi ulaşımda otobüs ve tekneler kullanılmaktadır. Ayrıca şehir içi ulaşımı sağlayan metro ve banliyö hatları mevcuttur.

Hamburg’ta Yaşam Masrafları

Hamburg’ta para birimi olarak euro kullanılmaktadır. Alışveriş yönünden gelişmiş olan şehirde ünlü markaların satış noktalarının bulunduğu lüks butiklerin ve zincir mağazaların yer aldığı çok sayıda alışveriş merkezi bulunmaktadır. Bu gibi yerlerden her bütçeye uygun alışveriş yapılabilmektedir. Konaklama imkanları da gelişmiş olup uygun her fiyatta konaklama seçenekleri bulabilmek mümkündür.

İklim Şartları

Hamburg’da ılıman okyanusal iklim görülmektedir. Bu sebeple kış ayları yağışlı geçmektdir. Mayıs ve Eylül ayları arasında ise ılık bir hava yaşanmaktadır.

Sosyal Yaşam

Avrupa’nın en büyük şehirlerinden biri olan Hamburg sosyal yaşam bakımından oldukça hareketli bir şehirdir. Bu şehirde yapılabilecek pek çok aktivite bulabilmek mümkündür. Çok sayıda festival gerçekleştirilmekle birlikte bu festivallere ülke içinden ve dışından binlerce insan katılmaktadır. Şehirde ayrıca çok hareketli bir gece hayatı vardır.


Gezilecek Yerler

Hamburg’ta gezilebilecek birçok turistik yer bulunmaktadır. Bunların en ünlüleri Rathausmarkt, St Michael Kilisesi, Alster Gölü, Miniatur Wunderland, Kunstalle Hamburg, Plants and Flowers Park, Hamburg Müzesi, Aziz Nikolai Kilisesi’dir.

Sizi Arayalım


 Whatsapp 
 Sizi Arayalım! 
 WHATSAPP
 İLETİŞİM FORMU