sliderslider
 Stafford House

Canterbury’a Ulaşım | Canterbury’da Ulaşım | Canterbury'da Yaşam Masrafları | İklim Şartları | Sosyal Yaşam | Gezilecek Yerler |
İngiltere’nin tarihi şehirlerinden biri olan Canterbury doğal güzellikleriyle öne çıkmaktadır. Şehir İngiltere’nin sakin ve yaşanası şehirlerinden biridir. Kültür, eğlence, spor, eğitim ve daha pek çok şey adına beklentileri karşılamaktadır. Bu özellikleri itibarı ile dil öğrenimi görmek isteyen pek çok öğrencinin tercihi olmaktadır. 

Canterbury’a Ulaşım

Türkiye’den Canterbury’a doğrudan uçak seferi olmamakla birlikte Londra üzerinde aktarma yaparak ulaşmak mümkündür. Londra’dan hızlı trenle ulaşım 1 saat sürmektedir.

Canterbury’da Ulaşım

Canterbury küçük bir şehir olması bakımından şehirdeki pek çok yer yürüyerek gezilebilmektedir. Bunun haricinde bisiklet, otobüs, taksi gibi alternatif ulaşım araçları kullanılmaktadır.

Canterbury’da Yaşam Masrafları

Canterbury’de aylık 400-600 euro arasında konaklama seçenekleri bulunabilmektedir. Şehirde küçük ve büyük alışveriş yapılabilecek birçok dükkan ve mağaza bulabilirsiniz. Tarihi ve kültürel bakımdan önemli bir şehir olması sebebiyle şehirde sahaflar yer almaktadır. Buradan çeşitli kitaplar alınabilmektedir.

İklim Şartları

Canterbury’de yıl boyunca ılıman bir iklim görülmektedir. Yılın her mevsiminde yağış görülmektedir. Yaz aylarında da yağış görülmesine rağmen mevsim kuru ve sıcak geçmektedir.

Sosyal Yaşam

Canterbury sosyal bakımdan da oldukça hareketli bir şehirdir. Gidilebilecek pek çok kafeterya, restoran, sinema, bar bulunmaktadır.

Gezilecek Yerler

Tarihsel bir öneme sahip olan Canterbury’da gezilebilecek birçok tarihi yapı bulunmaktadır. Bunlar arasında kiliseler, katedraller, Howletts Wild Animal Park, Westgate Gardens, The Beaney House of Art bulunmaktadır.

Sizi Arayalım


 Whatsapp 
 Sizi Arayalım! 
 WHATSAPP
 İLETİŞİM FORMU