sliderslider
 Kaplan
 New College Group

Liverpool'a Ulaşım | Liverpool’da Ulaşım | Yaşam Masrafları | İklim Şartları | Sosyal Yaşam | Gezilecek Yerler |

Liverpool günümüzde İngiltere’nin ve aynı zamanda dünyanınsayılı ticari liman kentlerinden biridir. İngiltere’nin diğer şehirlerine görekıyasla daha genç bir nüfusu barındırmaktadır. Tarihi, mimari, spor ve müzikalanlarında ün yapmış bir şehirdir. Bu bakımdan şehirde ilgi çekebilecekkültürel, tarihi ve modern pek çok mekan bulunmaktadır. Bu özellikleriyleLiverpool dil eğitimi görmek isteyen öğrenciler için favori şehirlerdenbiridir.

Liverpool’a Ulaşım

Liverpool, başkent Londra’ya trenle 2 saatlik uzaklıktadır.Avrupa ve Birleşik Krallık’taki birçok şehirden Liverpool’a direk uçuşlaryapılmaktadır. İstanbul’dan Liverpool’a her gün uçuş seferleri yapılmakta olupuçuş süresi 3 saat 20 dakikadır.

Liverpool’da Ulaşım

Liverpool’da şehir içi ulaşımı çoğunlukla araba veotobüslerle yapılmaktadır. Otobüslerle diğer şehirlere gitmek kolaydır.Taksiler şehir içinde alternatif olarak kullanılan ulaşım araçlarıdır.

Yaşam Masrafları

Liverpool’da İngiliz para birimi Pound kullanılmaktadır. Dolargibi çevrilebilir paraların Sterlin’e çevrilmesi hemen her banka ve dövizbüfeleri tarafından yapılmakla birlikte komisyon oranları yüksek olduğundan İngiltere’yegitmeden önce tüm paranızı Sterlin’e çevirmeniz para kaybınızı önleyecektir.Şehirde küçük ve büyük çapta alışveriş yapılabilecek birçok merkezbulunmaktadır.

İklim Şartları

Nehir kıyısında olmasından dolayı Liverpool’da ılık  bir iklim mevcuttur. Kışlar ılık, yazları iseserindir. Yıl boyunca görülen ortalama sıcaklık en fazla 20, en düşük ise 2derecedir. Aralık-Şubat ayları arasında hava soğuk geçmekte ve kar yağışlarıgörülmektedir. Bahar ayları ise ılık ve nemli geçmektedir.

Sosyal Yaşam

Liverpool’da çok fazla çeşit yemek bulunabilmektedir. Yemekiçin gidilebilecek pek çok alternatif mekan mevcuttur. Kırmızı tuğladan evleri,müzeleri, görülmesi ve yapılması gereken birçok aktivitesi ve futbol tutkusuile Liverpool şehri içinde yapılabilecek pek çok aktiviteyi barındırmaktadır.Liverpool gece hayatı oldukça renkli ve canlı bir yapıya sahiptir. Özellikle haftasonları şehirde oldukça yoğun bir gece hayatının olduğu görülmektedir.

Gezilecek Yerler

Gelişmiş bir şehir olan Liverpool’da birçok gezilecek yerbulunmaktadır. Bunlardan başlıcaları St George’s Hall, St. John Parkı,Liverpool Merkez Kütüphanesi, Albert Dock, Liverpool Şehir Sarayı, AnfieldSarayı, Knowsley Safari Parkı, Merseyside Denizcilik Müzesi, Liverpool AnglikanKatedralidir. 

Sizi Arayalım


 Whatsapp 
 Sizi Arayalım! 
 WHATSAPP
 İLETİŞİM FORMU