İspanya Dİl Okulları

Barcelona Şehir Rehberi

İspanya’nın, Madrid’ten sonraki en büyük şehri olan Barcelona, modern sanat akımına yön veren ve şehrin kimliği haline gelmiş sanatçı Gaudi’nin eserleri ile 1900’lerden kalma ızgara planlı ilginç şehir yerleşimine sahip dünyaca ünlü bir şehirdir. Dünyanın en güzel şehirlerinden biri olarak nitelendirilen Barcelona’yı her yıl binlerce turist ziyaret etmektedir. Kültürel ve tarihi bir öneme sahip olmasının da etkisiyle şehir, dil öğrenimi görmek isteyen binlerce öğrencinin ilk tercihlerinden birisidir.

Barcelona’ya Ulaşım
Barcelona’ya Türkiye’den her gün doğrudan ve aktarmalı uçak seferleri bulunmaktadır. Doğrudan uçuş süresi ortalama 3 saat 35 dakikadır. 

Barcelona’da Ulaşım
Barcelona büyük bir şehir olduğundan dolayı gelişmiş bir şehir içi ulaşım ağına sahiptir. Şehrin her noktasına tren, otobüs, metro ile gitmek mümkündür. İspanya içi tren seferleri RENFE tarafından sağlanmaktadır.

Yaşam Masrafları
Barcelona turistik bir şehir olduğundan dolayı birbirinden farklı birçok konaklama seçenekleri mevcuttur. Barcelona’da bir öğrencinin barınma için aylık 250 – 500 Euro arası bir para bulundurması yeterli olacaktır.

İklim Şartları
Barcelona’da nemli bir iklim görülmektedir. Mayıs-Ekim ayları arası yağışın en az olduğu, bazen kurak geçen zamanlardır. Yağışlar kış ve bahar aylarında görülmektedir. Gündüzleri yıllık ortalama sıcaklığın 21 derece olduğu şehirde gece sıcaklık ortalaması 14 derecedir. Deniz sıcaklığı ise yıllık olarak ortalama 20 derecedir.

Sosyal Yaşam
Barcelona gece hayatı bakımından çok zengin  bir şehirdir. Bunda turistik bir şehir olmasının etkisi bir hayli fazladır. Ayrıca şehirde yılın hemen hemen her döneminde çeşitli festivaller düzenlenmektedir.

Gezilecek Yerler
Turistik bir şehir olan Barcelona, içerisinde gezilebilecek pek çok yeri barındırmaktadır. Bunlardan başlıcaları Sagrada Familia, Park Güell, Picasso Müzesi, Montjuic Tepesi, Joan Miro Müzesi, Casa, Mila, Nou Camp Stadyumu, Casa Battlo, La Rambla, Katalonya Ulusal Sanat Müzesi, Marcet de La Boqueria’dır.


Barcelona Dil Okulları

 Don Quijote
 Enforex
advice study abroad whatsapp