sliderslider

Amerika’da Dil Eğitimi ve Dil Okulları Hakkında

Amerika’da Dil Eğitimi ve Dil Okulları Hakkında | Adviceyed

Yurtdışı dil okulu ile Amerika’ya nasıl gidilebileceği konusu öğrenciler tarafından oldukça merak edilmektedir. ABD meşhur şehirleri, sosyo-kültürel etkinlikleri ile herkesin görmeye aşina olduğu filmlerin çekildiği  özgürlükler ülkesi olarak akıllarda kalmıştır. Anadilinin İngilizce olması ve diğer sebepler ile öğrenciler dil eğitimlerini daha eğlenceli ve kalıcı bir deneyim yaşamak amacıyla Amerika’da almayı düşünebilirler. Amerika dil okullarına kayıt olan öğrenciler hem yabancı dil becerilerini geliştirip hem de Amerika’daki yaşamı görüp, şehirlerini gezmiş olurlar. 

Amerika dil okulları genel itibari ile her hafta başlamaktadır ve 4 haftadan 36 haftaya kadar süren farklı eğitim programları vardır. Dil okullarının çoğunda program ücretlerine ek olarak kayıt ücreti, materyal ücreti, kargo ücreti ve talep edilirse her ay sağlık sigortası ücretleri de olabilmektedir. Amerika dil okullarının başlıca yoğunlaştığı şehirler New York, Boston, San Diego, San Francisco, Los Angeles, Miami ve Chicago’dur. 

3 aya kadar süren dil eğitimi programlarında öğrenciler Amerika’ya turist vizesi ile gidebilirken, 3 ay ve üstü süren yurtdışı dil eğitimi programlarında öğrenciler öğrenci vizesi (F1) almaktadırlar. Amerika’da dil eğitimi alacak öğrenciler eğitim süreleri boyunca çalışma iznine sahip olmazlar. Amerika’da dil eğitimi alacak öğrenciler konaklamalarını dil okulları tarafından sağlanan yurtlarda, aile yanlarında kalarak ya da kendi konaklamalarını kendi organize ederek karşılayabilirler. 
Amerika’da yurtdışı dil eğitimi ve Amerika dil okulları hakkında detaylar için burayı tıklayabilirsiniz.


Blog Yazılarımız

 Whatsapp 
 Sizi Arayalım! 
 WHATSAPP
 İLETİŞİM FORMU