sliderslider

Work and Travel'da para biriktirmenin yolları

Work and Travel'da para biriktirmenin yolları | Adviceyed

Work and Travel’a giden birçok öğrencinin en büyük isteklerinden biri de programda olabildiğince maddi kazanç sağlamaktır. Öncelikle Work and Travel programı katılımcılarına önemli bulduğumu şu hatırlatmayı yapmak isteriz. ‘’Bu programın bir para/kazanma biriktirme programı olmadığını lütfen unutmayın’’

Work and Travel öğrenciler için yapılan bir kültürel değişim programıdır. Programın amacı öğrencilerin 4 ay boyunca Amerika’da çalışarak ve yaşayarak Amerikan kültürünü deneyimlemesi, dilini geliştirmesi, seyahat etmesi ve kendini her açıdan geliştirmesidir. Programa katılacaksanız beklentinizi bu amaca göre belirlemeniz sizin yararınıza olacaktır.

Her ne kadar programın amacı para biriktirmek olmasa da programın büyük bir çoğunluğu çalışarak geçtiğinden dolayı Work and Travel katılımcıları için para biriktirmek mümkün olmaktadır. Para biriktirmek istiyorsanız işinizi ve gideceğiniz eyaleti buna göre seçmelisiniz. Ancak şu unutulmamalıdır ki saatlik ücretinin yüksek olması, iş imkanlarının olması tek başına yeterli değildir. Amerika’da çalışma hayatı yorucu olabilmektedir. İyi paralar kazanmak isteyen öğrencilerin aynı anda birden fazla işte çalışarak haftanın nerdeyse her günü çalışmaktadırlar.  Yüksek tempoya ayak uydurmalısınız aynı anda masraflarınızı kısmalı ve mümkün olduğu kadar boş vakitlerinizi de çalışarak geçirebilirsiniz.


Blog Yazılarımız

 Whatsapp 
 Sizi Arayalım! 
 WHATSAPP
 İLETİŞİM FORMU