sliderslider

Amerika’da Dil Okulu için Hangi Şehir Seçilmeli?

Amerika’da Dil Okulu için Hangi Şehir Seçilmeli? | Adviceyed

Her sene bir çok farklı ülkeden öğrenciler dünyanın en popüler yerlerinden biri olan ABD’ye İngilizce eğitim almak için gelmektedir. Çok çeşitli kapsamlarda dil okullarını barındırması yönüyle en uygun okul için seçim yapmak zor olabilmektedir. Bu yazıda dil eğitim almak için gidebileceğiniz Amerika’nın en popüler şehirleri hakkında önemli bilgiler bulabilirsiniz.

1. Boston 
Boston şehri Amerika’nın kuzeydoğusunda bulunan Massachusetts Eyaleti’nin başkenti ve en büyük şehridir. 2019 senesinde QS öğrenciler için dünyanın en iyi şehirlerini sıralamış ve Amerika’nın en iyi öğrenci şehri Boston seçilmiştir. Boston Harvard ve MIT gibi dünyanın en iyi üniversitelerine ev sahipliği yapar. Bunun yanında Boston’nın zengin sanat ortamı ve kültürel etkinliklerine katılarak ders saatleri dışında kaliteli zaman geçirebilirsiniz. eğitimi Boston’da diğer yüzbinlerce uluslararası öğrenci ile birlikte unutulmaz bir dil eğitimi alabilirsiniz. Spordan hoşlanıyorsanız Celtics, Red Sox, Patriots ve Bruins’in  fanatik ortamına kapılabilirsiniz.
Boston En İyi Dil Okulları; 
EF Boston
Embassy Boston
Stafford House Boston

2. New York
New York uluslararası öğrenciler tarafından en çok tercih edilen şehirlerin başında gelmektedir. Özellikle şehir merkezinde dil okullarının sunduğu kaliteli öğrenme ortamı öğrenciler için  New York’u çekici bir şehir yapmıştır. 8 milyon insana ev sahipliği yapması ile bu çeşitli ortamda öğrenciler yabancılık çekmezler. Burada eğitim saatleri dışında öğrencilerin yapabileceği bir çok aktivite vardır. New York gibi uyumayan bir şehirde öğrenci olarak her ırk ve etnikten insanlarla şehrin müzik, film ve tarihi güzelliklerini deneyimleyebilirsiniz.
New York En İyi Dil Okulları; 
EF New York
Embassy New York
Kings Education New York

3. San Francisco
San Francisco şehri de Boston gibi en çok uluslararası öğrenciye sahip Amerikan şehirlerinin başında gelmektedir. Çok sayıda dil okuluna ve dünyaca ünlü Stanford, Berkeley gibi üniversitelere ev sahipliği yapan San Francisco aynı zamanda bir teknoloji kenti olup Silikon Vadisi’ne de ev sahipliği yapmaktadır. San Francisco’da eğitim alarak bütün bu önemli eğitim ve araştırma tesislerini ziyaret etme şansı yakalayabilirsiniz. San Francisco’da yaşam ABD ortalamasının biraz üzerinde olsa da sürekli olarak kendini insanlarının ihtiyaçlarına göre geliştiren, ilerici ve modern bir şehirde yaşamak sizin için unutulmaz bir deneyim olacaktır.
San Francisco En İyi Dil Okulları; 
EF San Francisco
Embassy San Francisco
St Giles San Francisco

Amerika’da dil okulları ile ilgili daha detaylı bilgi almak ve kayıt olmak için bizi arayabilirsiniz.


Blog Yazılarımız

 Whatsapp 
 Sizi Arayalım! 
 WHATSAPP
 İLETİŞİM FORMU