sliderslider

İngiltere Brighton'da Dil Eğitimi Almak İçin 6 Neden

İngiltere Brighton'da Dil Eğitimi Almak İçin 6 Neden | Advic

İngiltere dünyanın en modern, tarihi ve kültürel bakımdan gelişmiş ülkelerinden biri olduğu için her yıl pek çok turisti ve aynı zamanda dil eğitimi almak isteyen birçok öğrenciyi çekmektedir. Brighton da dil eğitimi konusunda İngiltere’nin önde gelen şehirlerinden biridir. Bu yazımızda İngiltere Brighton’da dil eğitimi almak için 10 Nedeni bulabilirsiniz.

1- Brighton bir kıyı şehridir.
Brighton bir kıyı şehri olduğundan ılık bir iklimi vardır. Bu da gezme ve diğer faaliyetler için uygundur. Dil eğitimi için Brighton’daki dil okullarını tercih edenler hem eğitimlerini almakta hem de boş zamanlarını gezme, eğlenme gibi faaliyetlerle değerlendirmektedirler. 

2- Konumu merkeze yakındır.
Brighton, İngiltere’nin başkenti Londra’ya trenle 50 dakikalık mesafededir. İngiltere’nin merkezine yakın olması Brighton dil okullarını tercih etmek için önemli sebeplerden biridir.

3- Sosyal bakımdan hareketli bir şehirdir.
Bir kıyı şehri olmasına rağmen Brighton sosyal bakımdan hareketli bir şehirdir. Çok bilinmese de Londra’ya benzeyen hatta bazı özellikleri ile Londra’dan daha güzel olabilen bir şehirdir. Hatta şehir Londra’ya benzerliği sebebiyle ‘Deniz Kenarındaki Londra’ olarak anılmaktadır.

4- Bol yeşil alanlara sahiptir.
Brighton’ı Londra gibi kozmopolit şehirlerden ayıran en belirgin özelliği bol yeşil alanları ve parklarının olmasıdır. Oksijen ve yürüyüş parkurları açısından oldukça zengin olan Brighton, özellikle küçük kasabaları ile dikkatleri çekmektedir. Şirin cafeleri, sevimli dükkanları ve manzaraları ile herkesi büyüleyen bu kasabalar özellikle turistlerin ilgisini çekmektedir.

5- Yaşam masrafları ucuzdur
Brighton, Londra’ya yakın olmasına rağmen yaşam masrafları Londra’ya nazaran ucuz bir şehirdir. Bu bakımdan İngiltere Brighton dil okulları fiyatları da büyük şehirlere kıyasla daha uygun olmaktadır.

6- Her mevsimi güzel olan bir şehirdir
Brighton her mevsimi güzel olan yaşanılası bir şehirdir. Yaz ayları çok daha açık ve pırıl pırıl bir hava ile karşılaşılıyorken, kış ayları soğuk geçmektedir. Yalnız hava nasıl olursa olsun Brighton’ın her mevsim ayrı zevk veren en güzel etkinliği sahilde gün batımını izlemektir.


Blog Yazılarımız

 Whatsapp 
 Sizi Arayalım! 
 WHATSAPP
 İLETİŞİM FORMU