sliderslider

Kanada Dil Okulu Başvuru Şartları, Süreci ve Vize

Kanada Dil Okulu Başvuru Şartları, Süreci ve Vize | Adviceye

Kanada’da dil eğitimi almak için öğrenci olmaya gerek yoktur. Öğrenci (lise,üniversite) yeni mezun veya çalışan herkes Kanada’da dil eğitimi alabilir. En nihayetinde birinci şart vize almaktır. Kanada’da dil eğitimi almak için vize başvurusu yapmak durumundasınız. 12 hafta ve üzeri eğitimleriniz için öğrenci vizesi almak gerekmektedir, daha kısa süreli eğitimlerde ise turist vizenizin olması yeterlidir. Öğrenci veya turist vizelerini almak ise sizin vize memurlarına karşı hazırlamış olduğunuz dosyanıza ve size bağlıdır. Bu profil sizin Türkiye’deki yaşamınız, işiniz, eğitim gördüğünüz okul, finansal durumunuzu gösterir.

Kanada Dil Okulu Başvuru Süreci
1. Danışmanlık firması seçimi

Kanada’da dil eğitimi almak için öncelikle danışmanlık hizmeti alacağınız şirketi belirlemelisiniz. Sizin için en uygun okulu bulmak için Advice Yurtdışı Eğitim danışmanlarımızdan destek alabilirsiniz.

2. Karar verme aşaması
Sizin bütçenize, gitmek istediğiniz yere, süreye ve almak istediğiniz eğitimin kalitesine göre danışmanlar araştırma yaparak sizin için en uygun dil okullarını size sunarlar. Burda eğitim sürecinizdeki masraflardan, konaklamanıza, konaklama yeriniz ile okul arasındaki ulaşıma, okula başvuru ve vize için gereken evrakların toplanmasına kadar olan süreçlerin hepsi belirlenir ve bir karara varılır.

3. Ön kayıt ve belgelerin teslimi
  a. Dil okulu başvuru formunun doldurulması ve imzalanması
  b. Sözleşme yapılması ve ön kayıt ücretinin ödenmesi
  c. Karar verilen okul için gerekli başvuru belgelerinin doldurulması
  d. Ön kayıt sonrasında en kısa zamanda Advice Yurtdışı Eğitim ofisine sizden istenen belgelerin kargolanması

Bu işlemler devam ederken danışmanlar sizin yerinize okul ile irtibata geçmiş ve gerekli kurs ve konaklama için rezervasyonları yapmış olurlar.

4. Okuldan kabul mektubunun gelmesi ve vize hazırlıkları
İlk aşamada hazırlanan bütün belgeler ve rezervasyonlar  Kanada’daki okulunuza gönderilir. Okuldan gelecek yanıtı beklerken alacağınız vize için gerekli belgeler toplanmaya başlanır. Bu sayede okuldan kabul mektubunuzu alır almaz vize işlemlerine başlayabilirsiniz. Kabul mektubu gelmeden vize başvurusu yapılamaz. 
Kabul mektubunu aldıktan sonra toplamış olduğunuz gerekli vize evrakları ile vize mülakatı için bir randevu ayarlanır. Vize başvuru ücreti herhangi bir Garanti  Bankası Şubesi’nden 181-9091287 CAD numaralı Kanada hesabına yatırılır. Bankadan alacağınız dekont vize görüşmesine götürülür.
6 ay ve üzeri eğitimlerde sağlık raporu gereklidir. Sağlık muayenesi vize görüşmesinden en az 1 ay öncesinde olmalıdır.
6 aydan daha kısa süreli ancak sonrasında başka bir eğitim programı ile Kanada’da kalmayı sürdürecek öğrenciler Kanada’ya gitmeden önce öğrenci izni almalıdır. Bu sayede Kanada’dayken vizenizi uzatabilirsiniz. 

4. Vizenin alınması/Uçak bileti ve Kanada öncesi oryantasyon
Vizeden onay aldıktan sonra daha önceden rezervasyonunu yaptığınız uçak biletinizi satın alabilirsiniz. Konaklama yerinize ulaşım ile ilgili bilgilendirmeler yapılır veya havaalanında karşılanmak istiyorsanız detaylar karşı tarafa aktarılır. 
Kurs ücretinin kalanı ödenir.

5. Yolculuk ve sonrası
 Yolculuk öncesi size kilo hakkınız, ulaşım rotanız ve varsa aktarmanız hakkında gerekli bütün detaylar tarafınıza aktarılır. Kanada’ya vardıktan sonraki bütün süreçlerinizde bir sorun ile karşılaştığınızda Advice Yurtdışı Eğitim danışmanlarına ulaşabilirsiniz.


Blog Yazılarımız

 Whatsapp 
 Sizi Arayalım! 
 WHATSAPP
 İLETİŞİM FORMU