sliderslider

Kanada’da çalışma izni ve Meslek Okulu

Kanada’da çalışma izni ve Meslek Okulu | Adviceyed

Kanada Devlet Kolejleri
Kanada Devlet Kolejleri, mesleki eğitimler sunan, öğrencileri iş yaşamına hazırlanmalarını sağlayan bir yüksek okuldur. Kanada’da en çok tercih edilen programlardan biridir. Bunun sebebi ise hem eğitim alırken hem de sonrasında sunduğu çalışma izni imkanlarıdır. Bu programların en iyi yanı seçeceğiniz bölüme yoğunlaşarak, bu bölümde uzmanlaşmanızı sağlar.

Başvuru Şartları:
Certificate, Diploma ve Advanced Diploma Programları için: Lise diploması, transkript ve ingilizce yeterlilik belgesi
Bachelor’s Degree ve Graduate Certificate Programları için: Lisans diploması, transkript ve ingilizce yeterlilik belgesi

Not: İngilizce yeterlilik belgesi için IELTS 6.0 ve üstü, TOEFL 80 ve üstü olmalıdır. Bazı okullar PTE, CAE, FCE, Duolingo gibi sınavları kabul etmektedir, aynı zamanda okulların kendi düzenledikleri sınavları varsa öğrenciler bu sınavı da alabilirler. İngilizcesi yetersiz olan öğrenciler anlaşmalı dil okullarımızda pathway programına katılarak, yeterli seviyeye geldiklerinde bölümlerine geçiş yapıp, programlarına başlayabilirler.

Program Süreleri:
Certificate – 1 yıl
Graduate Certificate – 1 yıl veya 2 yıl
Diploma – 2 yıl
Advanced Diploma – 3 yıl
Bachelor’s Degree – 4 yıl
Master’s Degree- 2 yıl

Eğitim Başlangıç Tarihleri:
Eğitimlerin başlangıç tarihleri her okula göre farklılık göstermektedir. Detaylı bilgi için bize ulaşabilirsiniz.

Kanada’da Çalışma İmkanları:
Devlet okullarında eğitim gören öğrenciler, eğitim dönemleri boyunca part-time yani haftada 20 saat, tatil dönemlerinde ise full-time yani haftada 40 saat çalışma hakkına sahip olurlar. Asgari çalışma ücreti minimum limit Toronto da saatlik 14.35 CAD, Vancouver da ise 15.20 CAD’dır. Eğitimleri sonrası minimum 1 yıl ve üstü diploma programları okuyan öğrenciler PGWP (Post-Graduation Work Permit)’e başvuru hakkına sahip olurlar. Bu başvuru sonrası 1 yıl eğitim alan öğrenciler 1 yıllık, 2 yıl ve üstü eğitim alan öğrenciler ise 3 yıla kadar full time çalışma izni almaya hak kazanırlar.

Kanada’da Masraflar:

Kanada’da okul masrafları gidilen okula ve sürelere göre farklılık göstermektedir. Detaylı bilgi için bize ulaşabilirsiniz.
Yaşam masrafları ise, cep harçlığı haftalık 100-150 CAD arası değişmektedir. Yıllık konaklama dahil masraflar ise 15.000-25.000 CAD arasında değişiklik göstermektedir.
Blog Yazılarımız

 Whatsapp 
 Sizi Arayalım! 
 WHATSAPP
 İLETİŞİM FORMU