sliderslider

Work And Travel Vizesi Hayat Değişimi Sunabilir

Work And Travel Vizesi Hayat Değişimi Sunabilir | Adviceyed

Work and travel vizesi ayrı bir vize kategorisi olarak hazırlanmıştır ve normal bir Amerikan vizesine sahip olmanız dahi bu vizenin zorunluluğunu ortadan kaldırmaz. Eğer work and travel programıyla Amerika’ya gitmek ve kendinizi geliştirmek istiyorsanız work and travel için vizeye başvurmalısınız. Bu vizeye başvurma süreci hakkında sizlere detaylı bir rehber hazırladık!

Work And Travel Vizesi İçin Gerekli Belgeler Nelerdir?
Work And Travel herkesin katılmak istediği, kişisel gelişim ve yabancı dil için son derece faydalı bir programdır. Bu programa yalnızca üniversite öğrencileri katılabilmektedir ve Amerika’ya giriş yapmadan önce work and travel vizesi alınması gerekmektedir.

Work and travel programına kimler katılabilir? Aşağıda bunun cevabını göreceksiniz;

1. Programa başvurmak için ilk şart orta seviyede İngilizce bilmektir. Amerika’da çalışabilmek adına İngilizcenizin belirli bir seviyede olması istenir.
2. 4 yıllık lisans programına devam ediyor olmalısınız.
3. Genel ortalamanızın ve son dönem ortalamanızın 4 üzerinden 2 ya da 100 üzerinden 50 olması gerekmektedir.
4. Yüksek lisans yapan, hazırlıkta okuyan ya da birinci sınıfa giden öğrenciler başvuru yapabilir.
5. 18 ve 26 yaş aralığında olmak zorunludur. Örneğin 40 yaşında üniversite okuyor olsanız dahi work and travel programına katılamazsınız.

Bu şartları karşılayan herkes programa başvuru yapabilmektedir. Work and travel vizesi için gerekli belgeler ise aşağıda verilmiştir;

· DS 2019 Belgesi
· 5*5 boyutunda biyometrik fotoğraf
· DS 160 belgesi
· Job Offer Belgesi
· Üniversitenin öğrenci işlerinden alınmış İngilizce öğrenci belgesi
· Üniversitenin öğrenci işlerinden alınmış kapalı zarfta bulunan İngilizce transkript

DS 2019 Belgesi, DS 160 belgesi ve Job Offer belgesi Advice tarafından temin edilecektir.

Work And Travel Vizesi Kaç Aylık?
Work and travel vizesi kaç aylık sorusu sıklıkla sorulmaktadır çünkü bazen vize yasal şartların üzerinde bir süre için basılabilir. Work and travel vizesi 4 aylıktır ve vize bunun üzerinde bir süre için basılsa dahi geçerliliği yoktur.

Work and Travel programına başvuru yapmadan ve katılmadan önce bilmeniz gereken her şeyi öğrenmek ve danışmanlık almak için bizimle iletişime geçebilirsiniz. Uzman kadromuz tüm süreçleri size anlatmakta ve gerekli işlemleri yapmaktadır.


Blog Yazılarımız

 Whatsapp 
 Sizi Arayalım! 
 WHATSAPP
 İLETİŞİM FORMU