sliderslider
  ÜNİVERSİTELER / ÜLKELER / İngiltere'de Üniversite Okumak

İngiltere'de Üniversite Okumak

İngiltere, birleşik Krallık'ı meydana getiren dört devletin kurucusu, en büyük ve merkezi olan ülkedir. Büyük Britanya'da yer alan ülke, krallığı İskoçya, Galler ve Kuzey İrlanda ile birlikte oluşturur. Ülkenin para birimi sterlin'dir. İngiltere; ekonomik ve kültürel anlamda büyük bir zenginliğe sahiptir. Ülkenin yönetimi meşruti monarşi biçimindedir. Ülkedeki krallık yönetiminin izleri, İngiltere ziyaretçilerine masalsı bir atmosfer yaşatabiliyor. Her yıl dünyanın her köşesinden milyonlarca insan İngiltere'ye akın ediyor. Özellikle üniversite ve master programları için sıklıkla tercih edilen bir ülke. Altmış milyona yakın nüfusa sahip olan İngiltere, gün geçtikçe nüfusunu artırıyor.

Neden İngiltere'de Üniversite Eğitimi?
Eğitim kalitesi: İngiltere, dünyanın en kaliteli eğitimini veren, köklü eğitim kurumlarına sahiptir. Sadece üniversite değil master ve doktora programlarıyla da cezp edici üniversitelerdir. Üniversitelerde yapılan özgün çalışmalar, akademik araştırmalar, yetişen filozoflar, bilim insanları İngiltere üniversitelerini eğitimde öne çıkarıyor.

Yabancı dil avantajı: İngilizce Türkiye'de yaşayan herkesin problemi olmuş durumda. İngilizce öğrenmek isteyenler için dilin anavatanında eğitim almak büyük avantaj sağlıyor. Dilin tüm inceliklerini öğrenmek, aksansız konuşmak, sokak diline ve akademik diline aynı derecede hâkim olmak kişiye akademik ve kariyer yolculuğunda ekstra kapılar açabiliyor.

Stratejik konum: İngiltere'nin coğrafi konumu hem Türkiye'ye hem de diğer Avrupa ülkelerine gidip gelmeyi kolaylaştırıyor. Türkiye – İngiltere arası 4 saat sürüyor. Günübirlik bile gidip gelinebilecek kadar kısa bir mesafe. İngiltere'de okuyan birçok öğrenci tatilleri fırsata çeviriyor ve Avrupa'yı keşfe çıkıyor.

Üniversite imkânları: İngiltere'deki üniversitelerin hemen hepsi eğitim kalitesiyle birlikte öğrencilere sundukları geniş imkânlarla da tercih edilme sebebidir. Kütüphaneler, laboratuvarlar, teknoloji sınıfları, araştırma binaları, spor salonları gibi öğrencileri akademik ve sosyal anlamda geliştirecek olanaklar sunuluyor.

Staj fırsatları: İngiltere, öğrencilere staj ve iş olanakları sunuyor. Bilimin, sanayinin, teknolojinin ve sanatın attığı ülkede öğrenciler rahatlıkla iş bulabiliyor. Özellikle özgeçmişinde etkili bir referans bırakmak isteyenler için müthiş kariyer fırsatları bulunuyor.

İngiltere Üniversite Eğitim Sistemi ve Süresi
İngiltere'de lisans eğitim süresi 3 yıl olarak düzenlenmiştir. Bölümlere göre bu süre 4 yıla kadar uzayabiliyor. Eğitim yılı tıpkı Türkiye'de olduğu gibi Eylül – Ekim aylarında başlıyor. Noel, Paskalya gibi önemli günlerde uzun tatiller olabiliyor. İngiltere üniversitelerinin köklü tarihi, kaliteli eğitim sistemi ve mezuniyet sonrası kariyer programları sayesinde öğrenciler lisans eğitimleri süresince üst düzey eğitim alıyor. İngiltere, akademik kadrosu ile göz dolduruyor, dünya standartlarında eğitim veriyor.

İngiltere'de Öğrenciler Okurken Çalışabiliyor mu?
İngiltere hükümeti, öğrencilerin eğitim alırken bir yandan da çalışmalarına izin veriyor. Birçok öğrenci garson, bakıcılık, köpek gezdiriciliği, oyun ablası gibi çeşitli part-time işlerde çalışıyor. Okul döneminde part-time çalışan öğrenciler, tatil döneminde full-time şekilde çalışma şansı elde edebiliyorlar. Öğrenciler için ülkede birçok iş imkânı var, hem çalışıp hem okuyarak eğitimini sürdüren öğrencilerin sayısı oldukça fazla.

İngiltere Üniversitelerinin En Çok Tercih Edilen Bölümleri
İngiltere Üniversitelerini tercih eden öğrenciler en çok; İşletme, Muhasebe ve Finans, Hukuk, Ekonomi, Sanat & Tasarım, Moda, Mühendislik, Siyaset gibi bölümleri seçiyor. Tüm bu bölümlerle ilgili üniversitelerin gerek akademik kadrosu gerekse kampüs olanakları çok iyi seviyededir. Öğrenciler burada okurken bölümleri haricinde genel kültürlerini de geliştiriyor, kişisel gelişimlerini olumlu yönde etkileyecek faaliyetlere katılıyorlar.

Üniversiteden Mezun Olduktan Sonra İngiltere'de Çalışma Hakkı
İngiltere dünyanın en büyük 5. Ekonomisine sahip bir ülkedir. Pek çok insan için böyle bir ülkede kariyer planlamak büyük hayaldir. İngiltere okullarında okuyanların bir bölümü kariyerlerini İngiltere'de sürdürmek için gerekli adımları atıyor. İngiltere, mezuniyet sonrası iş için çalışma izni istiyor. Ancak birçok şirket çalışma iznini sizin yerinize almak için başvuruda bulunuyor. Okulun son yılı iş aramaya başlayanlar uygun şirket bulduğunda kolayca çalışma izni alabiliyor.

İngiltere'de Üniversite Okumak Hakkında bilmeniz Gerekenler
Dünyanın en güzel ülkeleri arasında gösterilen İngiltere, gezmesi, yaşaması, çalışması ve okuması ayrı güzel bir ülke kabul ediliyor. Öğrenciler ülkeye adım attığında bu güzellikleri keşfetmeye başlıyor. İşte ülke hakkında bilmeniz gereken şeyler;

  • İngilizlerin sıklıkla çok soğuk, kasıntı insanlar olduğunu söylerler ancak durum öyle değil. Hem üniversitede hem de sokakta ikili diyaloglara gireceğiniz kişilerin aslında dost gönüllü insanlar olduğunu görebilirsiniz. Üniversite eğitiminiz bittiğinde sağlam İngiliz dostlarınızın olacağından emin olabilirsiniz.
  • İngiltere yemekleri ve kültürü eğitim hayatınız boyunca seveceğiniz şeyler olacak. Ülkenin kendine has kültürüyle birlikte akademik çevrede tanışacağınız farklı kültürden insanlar, yaşamınızı renklendirecek.
  • İngiltere, iklim olarak biraz hüzünlü gelebilir. Genel anlamda yağmurlu bir atmosfere sahiptir. Ancak kısa sürede bu duruma alışılıyor. İlk defa giderken buna göre kıyafet seçmek, alışveriş yapmak ideal olacaktır.
  • İngiltere'de İngilizcenin binbir farklı aksanıyla karşılaşabilirsiniz. Dile yatkınlığınız veya özel bir merakınız varsa farklı aksanları öğrenebilir, dilinizi zenginleştirebilirsiniz.
  • İngiltere'de trafik soldan akar. Bunun sebebi ise çok eskilere, 1300'lü yıllara uzanıyor. Bu dönemde Roma'ya gidecek hacıların yolda kargaşaya sebep olmaması için Papa tarafından verilen emir sonucu böyle bir sistem gelişmiştir. Bir diğer rivayet ise sürekli yoldan gitmenin sebebi, sağ taraftan gelebilecek herhangi bir saldırı ya da düşmana karşı hızlı şekilde sağ elle kılıç çekebilmek.

 


İngiltere Üniversiteleri ve Fiyatları

Anglia Ruskin Üniversitesi
Anglia Ruskin Üniversitesi
Aston Üniversitesi
Aston Üniversitesi
Birkbeck Üniversitesi
Birkbeck Üniversitesi
Bournemouth Üniversitesi
Bournemouth Üniversitesi
Brunel Üniversitesi
Brunel Üniversitesi
Cardiff Üniversitesi
Cardiff Üniversitesi
City Üniversitesi
City Üniversitesi
Coventry Üniversitesi
Coventry Üniversitesi
De Montfort Üniversitesi
De Montfort Üniversitesi
Durham Üniversitesi
Durham Üniversitesi
Glasgow Caledonian Üniversitesi
Glasgow Caledonian Üniversitesi
Greenwich Üniversitesi
Greenwich Üniversitesi
Hertfordshire Üniversitesi
Hertfordshire Üniversitesi
Huddersfield Üniversitesi
Huddersfield Üniversitesi
Kingston Üniversitesi
Kingston Üniversitesi
Leicester Üniversitesi
Leicester Üniversitesi
Manchester Üniversitesi
Manchester Üniversitesi
Northampton Üniversitesi
Northampton Üniversitesi
South Wales
South Wales
Southampton Üniversitesi
Southampton Üniversitesi
Stirling Üniversitesi
Stirling Üniversitesi
Strathclyde Üniversitesi
Strathclyde Üniversitesi
Sunderland Üniversitesi
Sunderland Üniversitesi
Surrey Üniversitesi
Surrey Üniversitesi
Sussex Üniversitesi
Sussex Üniversitesi
University of West Scotland
University of West Scotland
West of England
West of England
York St John
York St John
York Üniversitesi
York Üniversitesi
 Whatsapp 
 Sizi Arayalım! 
 WHATSAPP
 İLETİŞİM FORMU