sliderslider

Toronto’da Dil Eğitimi Hakkında Bilmeniz Gerekenler

Toronto’da Dil Eğitimi Hakkında Bilmeniz Gerekenler | Advice

Dünya’nın en yaşanabilir şehirlerinden biri olan Toronto, dil eğitimi almak isteyen birçok öğrenci tarafından tercih edilmektedir. Bu yazımızda Kanada Toronto’da dil eğitimi hakkında bilmeniz gerekenleri bulabilirsiniz.


1. Anlaşılabilir bir dil kullanılmaktadır

Aksansız, anlaşılabilir, net bir İngilizce kullanılmaktadır.  Duru ve net anlaşılır bir İngilizce konuşurlar. Bu da dil gelişimi için çok büyük bir fırsattır.


2. Toronto dil okulları kalitelidir

Toronto’nun refah seviyesinin yüksek olması, Toronto’da dil eğitimi kalitesinin de çok iyi standartlarda olmasına yardımcı olmaktadır. Eğitim konusunda kurumların sürekli denetlenmesi kaliteyi üst seviyede tutmaktadır.


3. Kişinin hedeflerine göre eğitim seçenekleri

Öğrencilerin hedeflerine göre İngilizce eğitimi ile beraber, sınav hazırlık, üniversiteye hazırlık gibi pek çok alanda eğitim alabilme seçeneği sunulmaktadır. 


4. Konaklama seçeneklerinde çeşitlilik vardır.

Yurt seçenekleri, öğrenci evi ve aile yanı seçenekleri tercih edilebilir. Toronto dil okullarında öğrenim gören öğrenciler bu seçeneklerden kendilerine en uygun olanı tercih edebilirler.


5. Dünyadaki birçok kültürün bir arada toplandığı bir şehirdir.

Toronto nüfusunun neredeyse yarısından fazlası Kanadalı göçmenlerden oluşmaktadır. Burada birçok etnik köken ve kültürü bir arada bulunduğundan öğrenciler yeni kültürler tanıyabilir ve ufuklarını genişletebilirler. 


6. Kuzey Amerika’nın en güvenli ve refah düzeyi yüksek şehirlerindendir.

Toronto şehri, yapılan anketlerde ”dünyanın en yaşanabilir ilk 5 şehrinden biri olarak seçilmiştir. Refah düzeyi yüksek olduğu için de kişi başına düşen aylık gelir yüksek, suç oranları düşük, eğitim, ulaşım ve sosyal imkanları çok daha üst seviyededir.


7. Ülkenin en büyük ticaret, kapital ve finans merkezidir.

Toronto, dünyanın finans ve ticaret merkezlerinin başında gelmektedir. “Toronto Stock Exchange” dünyanın en büyük borsasından biridir. Toronto’nun kozmopolitik bir şehir yapısı vardır. Bu özellikleri, şehri ilgi çekici kılmaktadır.


8. Toronto dil okulu fiyatları daha uygundur.

Kanada Doları kurunun diğer ülkelere göre düşük olmasının etkisi öğrencilerin daha uygun fiyatlara yüksek kalite eğitim almalarını sağlamaktadır.Blog Yazılarımız

 Whatsapp 
 Sizi Arayalım! 
 WHATSAPP
 İLETİŞİM FORMU