sliderslider

Londra'da Dil Eğitimi Almak İçin 10 Neden

Londra'da Dil Eğitimi Almak İçin 10 Neden | Adviceyed

Yurtdışında dil eğitimi almayı düşünenler için İngiltere birçok yönden avantajlı seçenekler sunmaktadır. Tarihi ve kültürel bakımdan dünyanın önde gelen ülkelerinden biri olması, 
İngilizce’nin ana dil olması bu avantajlardan en önemli olanlarıdır. Londra, İngiltere’nin başkenti ve en önemli şehirlerinden biri olması itibarı ile İngiltere dil okullarına kaydolmayı  düşünen öğrencilerin en çok tercih ettiği şehirlerden biri olmaktadır. Bu yazımızda İngiltere Londra’da dil eğitimi almak için 8 nedeni bulabilirsiniz;

1- Londra, Yurtdışı eğitim almak isteyen öğrenciler için en cezbedici şehirlerden biridir. Her yıl 100.000’den fazla uluslararası öğrenci Londra’da eğitim alıyor. Londra’da 200’den fazla farklı ülkeden gelen öğrencilerin birleştiği uluslararası bir merkez konumundadır. Londra’yı tercih eden insanlar farklı milletlerden insanlarla tanışarak yabancı dil pratiklerini geliştirme imkanı bulmaktadırlar.

2- Londra’daki yüzlerce dil okulu arasından her bütçeye uygun dil okullarında eğitim alabilir ve hiçbir finansal zorluğa girmeden eğitiminizi tamamlayabilirsiniz.

3- Londra’da alanında dünyanın en iyi eğitim kurumlarının dahil olduğu 45’den fazla üniversite bulunmaktadır. Londra’ya dil eğitimi almaya gelen öğrenciler eğitimleri esnasında bu üniversiteleri de gezerek lisans veya yüksek lisans gibi üniversite eğitimi için de bilgi alabilirler.

4- Londra’daki üniversitelerde işletme, mühendislik, muhasebe, hukuk, tıp ve siyaset gibi konuların yer aldığı oldukça geniş bir yelpazede eğitimler verilmektedir.

5- Londra, öğrencilere akademik anlamda oldukça iyi fırsatlar barındırmaktadır. Örneğin, British Library (İngiliz kütüphanesi) 150 milyondan fazla kitap bulunmakta ve her yıl 
bunlara 3 milyon yeni kaynak eklenmektedir.

6- Londra, kültürel anlamda oldukça gelişmiş bir şehirdir. Şehirde pek çok müze ve galeri bulunmaktadır. Öğrenciler okul dışı zamanlarında bu müze ve galerileri gezebilmektedirler.

7- Londra, eğitim amaçlı olduğu kadar eğlence bakımından da oldukça hareketli bir şehirdir. Pek çok sinema, müzik konseri dinleyebileceğiniz etkinlik yeri, restorant ve arkadaşlarınızla eğlence yeri, içerisinde dinlenebileceğiniz ve gezebileceğiniz birbirinden güzel ve geniş 100 den fazla park Londra’da bulunmaktadır.

8- Londra-İstanbul arası direkt uçuşlar bulunmakta olduğundan ulaşım çok kolaydır.Blog Yazılarımız

 Whatsapp 
 Sizi Arayalım! 
 WHATSAPP
 İLETİŞİM FORMU