sliderslider

Türkiye’de Ve Yurtdışında Dil Öğrenmek Arasında Ki 6 Önemli Fark

 6 Soruda İngiltere Dil Okulları | Adviceyed

Türkiye’de Ve Yurtdışında Dil Öğrenmek Arasında Ki 6 Önemli Fark
Günümüz Türkiye’sinde pek çok insan dil eğitimini yurtdışında almayı tercih etmektedir. Bu yazımızda Bunun çeşitli sebeplerini sıralamaya çalıştığımız Türkiye’de ve yurtdışında dil öğrenmek arasında farkları sizlere anlatmaya çalışacağız.

1. Yurtdışı dil okullarında Anadili İngilizce olan hocalardan eğitim alırsınız.
Yurtdışı dil okullarından birini tercih ettiğinizde o ülkenin vatandaşı olan yerli öğretmenler tarafından dersler alacaksınız. Anadili İngilizce olan birinden eğitim almakla İngilizceyi sonradan öğrenmiş birinden öğrenmek arasında önemli farklar vardır. Anadili eğitim alacağınız dil olan öğretmenin dile hakimiyeti ve aksanı çok daha yüksek olmaktadır. Bu bakımdan hem gramer hakimiyeti hem de konuşma pratiği yönünden çok fazla yol kat edebilirsiniz. 

2. Devamlı olarak yabancı dil pratiği imkanı
Dil eğitimini Türkiye’de aldığınızda ders dışı zamanlarda hatta ders içinde de Türkçe konuşulmaktadır. Ancak yurtdışı dil eğitimi aldığınızda çevreniz ve sosyal yaşamınız yabancı insanlar ile olduğundan dolayı sadece dersler de değil eğitimden sonraki zaman dilimlerinde bile İngilizce konuşmak ve derdinizi anlatmak durumundasınız. Bu da sizin kendinizi zorlamanızı sağlayacak ve dil pratiğinizi oldukça arttıracaktır.

3. Dil Okullarının Kalitesi Türkiye’de ki okulların çok daha üzerindedir.
Yurtdışı dil okulları genel itibari ile dünyanın birçok ülke ve şehrinde bulunan okullardan oluşmaktadır. Bu okulların yanı sıra sadece bir şehir veya ülkede bulunan yerel dil okulları da 
mevcuttur. Bu okulların hepsi bulundukları ülkelerin yetkili kurumları tarafından denetlenir ve akredite edilir. Buda eğitimde ki kalitenin belirli bir standarta sahip olmasına sebep olmaktadır. 

4. Yeni kültürler tanıma imkanına sahip olursunuz.
Yurtdışında dil okullarında eğitim aldığınızda. Sadece yabancı dil değil aynı zamanda bulunduğunuz ülke ve şehrin kültürünü de öğrenirsiniz. Bunun yanı sıra farklı ülkelerden dil eğitimine gelen öğrencilerle tanışma imkanı elde ederek o insanların kültürlerini de yakından tanıma imkanına sahip olursunuz. Yeni kültürler tanımak ufkunuzu açar, hayata farklı açılardan bakmanızı sağlar. 

5. Dil öğrenirken farklı şehirleri gezersiniz.
Yurtdışı dil okulları etkinlik olarak bulunduğu bölgelerin yakınlıklarına göre kültürel şehir gezileri de yapmaktadırlar. Bu etkinliklere katılarak farklı şehirleri gezip görme imkanı elde edersiniz.

6. Yurtdışında dil öğrenmek zevklidir.
Türkiye’de dil eğitimi aldığınızda klasik kurs mantığında alırsınız. Dersler, ödevler, kontroller ve sınavlarla okuldan bir farkı olmamaktadır. Ancak yurtdışında dil öğrenimi sosyal aktivitelerle, gezilerle desteklenmekte ve bu da öğrenmeyi zevkli bir hale getirmektedir. 


Blog Yazılarımız

 Whatsapp 
 Sizi Arayalım! 
 WHATSAPP
 İLETİŞİM FORMU